Aikido Lviv

Шувар split Рейдер Вишиванка T.G.Amigo gas station the grill ibis style Дитяча планета ЯпонаХата

Правила поведінки

Вперше входячи в традиційне додзьо бойових мистецтв, житель Заходу зазвичай відчуває себе незатишно через незвичні  поклони і різні прояви етикету. Йому все це може здатися занадто перебільшеним, несерйозним і непотрібним. І тим не менше кожен пункт етикету за своїм походженням пов'язаний з особистою безпекою і загальним добробутом.

 Повсякденне життя сповнене  прийнятих у суспільстві вдач і звичаїв, які дозволяють людям вступати в спілкування один з одним і зводять до мінімуму можливість неправильного розуміння. Це тим більш важливо у військовому суспільстві, де насильство стримується лише суворим кодексом честі і жорсткої соціальною структурою. Етикет є регулюючим фактором, і у феодальних суспільствах він часто служив вузької лінією, яка проходила між життям і смертю.

 Коли ви входите в додзьо, ви входите в інший світ, світ воїна. Він може бути місцем, де панує повага і дух товариства, але він може бути також місцем, де панує параноя і недовіра. На татамі в Айкідо атакують нас і атакуємо ми, підвищуючи свою можливість реагувати інстинктивно. Саме прихований етикет ,дисципліна та громадські звичаї і дозволяють нам дотримуватися при цьому безпеки, перенаправляти свої агресивні реакції і розвивати співчуття і повагу.

Айкідо - це не спорт.

 Це дисципліна, виховний процес для тренування розуму, тіла і духу. Справжньою метою є не фізична техніка, а придбання інструменту для власного вдосконалення і духовного зростання.

Додзьо, де займаються Айкідо, не є спортивними залами.

  Це місце, де вивчається вчення Вчителя Моріхея Уесіби, засновника Йосінкан Айкідо сенсея Годзо Сіоди та інших великих Вчителів та Ваших особистих інструкторів-сенсеев. Додзьо не є місцем для вияву свого его, це місце, де тренується й очищується тіло, розум і дух людини. Вкрай важливим для всього процесу навчання є дотримання поваги, щирості, скромності і створення відповідної атмосфери, і, оскільки Айкідо Йосінкан- бойове мистецтво, все це вкрай важливо для безпеки кожного учасника.

 Для підтримки цієї атмосфери необхідно дотримуватися наступних правил, які є життєво важливими для вашого вивчення Айкідо Йосінкан та інших дисциплін ,які викладає Вам ваш сенсей.

 

Правила додзьо:

1. У цьому додзьо повинні суворо дотримуватися традиційні правила поведінки. Його дух встановлений самим Засновником Айкідо, і воно є місцем, яке наслідує його вчення. Кожен учень зобов'язаний чесно і щиро слідувати цьому вченню.

2. Кожен учень зобов'язаний брати участь у створенні сприятливої атмосфери гармонії та поваги.

3. Очищення є активною вдячною молитвою. Кожен учень зобов'язаний підтримувати чистоту в додзьо й очищати свій розум і своє серце.

4. Додзьо, якщо немає на це безпосереднього дозволу сенсея, не повинно використовуватися для жодних інших цілей, крім регулярних запланованих занять.

5. Тільки сенсей вирішує, буде він Вас навчати чи ні. Ви не можете купити техніку. Щомісячні членські внески забезпечують вам місце для практики і надають вам скромну можливість висловити свою подяку за одержувану науку. Кожен учень зобов'язаний вчасно вносити внески.

6. Ставтеся з повагою до Засновників та їх вчень, які успадковує і передає Вам ваш сенсей. Ставтеся з повагою до додзьо, до тренувального обладнання і один до одного.

 

Правила тренування:

1. Необхідно поважати вчення та філософію Засновника Айкідо, а також спосіб, за допомогою якого ваш сенсей передає це вчення.

2. Техніка Айкідо не повинна використовуватися з метою  причинення  шкоди  іншій людині або для  задоволення  власного его,- це є моральний обовязок кожного учня. Це техніка не руйнування, а творіння. Це інструмент для створення кращого суспільства, завдяки вдосконаленню кожного з нас.

3. На татамі не повинно бути зіткнень его.

Айкідо - це не вулична бійка. Ви знаходитесь на татамі для того, щоб подолати і очистити свої агресивні реакції, щоб втілити в життя дух самурая, відкривши свою соціальну відповідальність.

4. На татамі не повинно бути суперництва.

 Метою айкідо є не боротьба з супротивником і нанесення йому поразки, а боротьба зі своїми власними агресивними інстинктами і перемога над цими інстинктами. Сила Айкідо - не в м'язовій силі, а в гнучкості, зв'язку, порозумінні, контролі і скромності.

5. Зухвалість - неприпустима. Всі ми повинні усвідомлювати межі своїх можливостей.

 6. Фізичні здібності у всіх людей різні, так само як і причини, що змусили їх займатися Айкідо. До цього слід ставитися з повагою. Справжнє айкі - це правильне , гнучке і рішуче застосування техніки в будь-яких непередбачуваних ситуаціях. Ви несете відповідальність за те, щоб не завдавати ніяких пошкоджень партнеру. Дбайте про свого партнера по тренуванню і про себе.

 7. Слухайте інструкції, які дає сенсей, і виконуйте всі його вказівки щиро і в повну міру своїх сил. Сперечатися  тут не доцільно.

 8. Всі учні вивчають одні й ті ж принципи. Тут не має бути конфліктів між групами або переваги тієї чи іншої сторони.

 

Всі члени додзьо - одна сім'я, і секрет Айкідо в гармонії.

 

Правила поведінки в додзьо:

1. Входячи і залишаючи місце занять в додзьо, вклоніться стоячи в сторону шомена. Учень повинен поклонитися і сказати: 'Осу' перед входом та виходом із додзьо, а також можна привітати додатковим поклоном учнів – своїх колег, що знаходяться на татамі.

2. Потрібно поважати всіх старших за віком і рангом. Коли хтось із власників чорного поясу або старших учнів входить у зал, потрібно встати і вимовити 'Осу'. До того, як звернутися або привітати старшого за рангом учня або сенсея, необхідно сказати 'Осу' і поклонитися в їхній бік. Те ж саме необхідно зробити при прощанні. Ці правила повинні дотримуватися і поза додзьо. Якщо незрозуміло, який пояс і рівень в іншого учня, потрібно вітати його, як старшого. При зустрічі потрібно тиснути не однією, а двома руками і говорити 'Осу'. Цим ви висловлюєте більшу довіру людині. Поза додзьо вітайте один одного так само, особливо старших за рангом.

3. Учні повинні негайно виконувати всі команди сенсея або старшого за рангом, при цьому потрібно голосно відповісти 'Осу'. Млява або байдужа відповідь вважається  нещирою та нечемною.

4. Ставтеся з повагою до тренувальної зброї. Гі (одяг для тренувань) повинне бути чистим та цілим. Зброя має бути у хорошому стані , якщо вона не використовується-то повинна перебувати на своєму місці. Все це потрібно тримати в чистоті і порядку і закликати до порядку інших. Дозволяється приходити на тренування тільки в чистому білому догі. Офіційна емблема Академії Айкібудзюцу повинна знаходитись зліва на рівні серця. Не дозволяється займатися в порваному догі. Неохайний зовнішній вигляд говорить про зневажливе ставлення до оточуючих та Додзьо.

 5. Ніколи не користуйтеся кейкогі(кімоно) або зброєю, що належать комусь іншому. Не поправляйте догі і не знімайте нічого під час тренувань без відповідного на це дозволу. Поправляти догі потрібно швидко, повернувшись до тильної сторони залу.

6. За кілька хвилин до початку практики Ви повинні, добре розігрівшись, сидіти з дотриманням прийнятих правил на своєму місці. Ці кілька хвилин призначені для того, щоб звільнити свій розум від проблем дня і підготуватися до занять.

7. Клас відкривається і закривається з додержанням установленої церемонії. Важливо приходити вчасно і брати участь у цій церемонії, але якщо Ви все ж запізнилися, Ви повинні почекати, сидячи, згідно з установленими правилами, в куті на татамі, поки сенсей не подасть сигнал, що дозволяє Вам приєднатися до тренування. Отримавши дозвіл приступити до тренування, потрібно вклонитися, сказати 'Осу' та 'Сіцурей Сімас' ('вибачте за турботу '). Потім встати і зайняти положення позаду групи і пам'ятати про те, що не можна проходити перед іншими учнями, і тим більше тими, хто вище Вас за рівнем.

8. Сидіти на татамі Ви повинні в сейдза (встановлена правилами сидяча поза). Якщо у вас травмовано коліно, ви можете прийняти позу зі схрещеними ногами з дозволу сенсея, але ніколи не сидіть з витягнутими ногами і ніколи не спирайтеся до стінки або стовпа.

9. Не покидайте татамі під час занять, за винятком тих випадків, коли Вам нанесена травма або ви захворіли. В тих випадках Ви повинні запитати дозволу у сенсея.

10. Під час занять, коли сенсей демонструє техніку, яку ви будете вивчати, Ви повинні спокійно і уважно стежити за ним, сидячи в положенні сейдза. Після того, як демонстрація закінчена, Ви повинні  вклонитись  сенсею,  потім  своєму партнеру і тільки після цього приступити  до виконання техніки.

 11. Коли дано сигнал про закінчення техніки, ви повинні негайно зупинитися. Вклонившись своєму партнерові, швидко сісти в ряд з іншими учнями.

 12. Ніколи не стійте на татамі без діла. Ви повинні займатися практикою або, якщо це необхідно, сидіти в сейдза, чекаючи своєї черги.

 13. Якщо з деяких причин вам  абсолютно необхідно поставити запитання сенсею, підійдіть до нього (ніколи не кликайте його до себе), вклоніться, висловлюючи свою повагу,зверніться до нього з «Осу!» і чекайте від нього підтвердження. (Для цього підходить поза поклона.)

 14. Отримуючи під час занять особисті вказівки, сидіть в сейдза і уважно стежте за сенсеем. Вклоніться йому, коли він закінчить. Коли сенсей дає  вказівки комусь іншому, ви повинні припинити практику, щоб стежити за ним. Сядьте в позу сейдза і вклоніться йому, коли він закінчить.

 15. Поважайте того, хто володіє більшим за Вас досвідом. Ніколи не сперечайтеся щодо техніки.

16. Ви тут знаходитесь для практики. Не нав'язуйте свої уявлення іншим.

 17. Якщо Вам відомий рух чи техніка, яка зараз вивчається, і Ви працюєте з кимось, хто його не знає, Ви можете допомогти людині. Але не намагайтеся виправляти або давати вказівки своєму партнерові по тренуванню, якщо Ви не досягли рівня коричневого пояса.

 18. Зведіть розмови на татамі до абсолютного мінімуму. Айкідо - це досвід.

 19. Не вештайтеся по татамі до або після занять. Це простір призначено для учнів, які хочуть тренуватися. Для спілкування в додзьо є інші місця.

 20.Татамі необхідно кожен день замітати і мити перед початком занять та після їх закінчення. Кожен зобов'язаний підтримувати в додзьо чистоту.

 21. Ніяка їжа, пиття, куріння або жування гумки на татамі або поруч з ним протягом занять неприпустимі.

 22. Під час занять на Вас не повинно бути ніяких прикрас.

23. Не допускаються плітки й образливі зауваження на адресу інших учнів, а також на адресу інших видів східних єдиноборств.

 

 Учням Академії Айкібудзюцу заборонено застосовувати техніку Айкідо Йосінкан для заподіяння шкоди іншій людині цілеспрямовано, за винятком тих випадків, коли Вашому життю або життю Ваших близьких загрожує реальна небезпека.